Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu ogłasza od dnia 25 czerwca 2020 roku nabór wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19, na podstawie art. 15 zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
Wnioski mogą złożyć organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których siedziba znajduje się wyłącznie na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, t.j. Miasta Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego.
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne stanowi pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.)
Jeżeli prowadzona jest działalność w kilku sektorach w tym także w sektorze rybołówstwa i akwakultury lub w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej należy dodatkowo złożyć oświadczenie: czy jest zapewniona rozdzielność rachunkowa z pozostałym rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej i jeśli tak to w jaki sposób. Informacja ta jest ważna, ponieważ w sektorach rybołówstwa i akwakultury oraz w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych obowiązują inne progi dopuszczalnej pomocy publicznej. Ich przekroczenie skutkuje koniecznością zwrotu udzielonej pomocy publicznej.
UWAGA! ORGANIZACJA POZARZĄDOWA ORAZ PODMIOTY, O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NIE MOGĄ OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIA W CZĘŚCI, W KTÓREJ TE SAME KOSZTY ZOSTAŁY ALBO ZOSTANĄ SFINANSOWANE Z INNYCH ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.
Wnioski należy składać w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Ten sposób aplikowania zdecydowanie usprawni i przyśpieszy zawieranie umów o dofinansowanie. W przypadku trudności technicznych wnioski można złożyć w postaci papierowej za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres urzędu: ul. Gliniana 20-22 50-525 Wrocław.
Za datę złożenia Wniosku uważa się datę wpływu wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu, do momentu wyczerpania środków publicznych.
Do wniosku należy załączyć:
1) podpisaną umowę (dwa egzemplarze w przypadku składania wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej) wraz oświadczeniem organizacji pozarządowej o zatrudnianiu w danym miesiącu pracowników objętych umową oraz kosztach wynagrodzeń każdego z tych pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne i zestawieniem źródeł finansowania umowy,
2) formularz pomocy publicznej,
3) wykaz pracowników, zawierający imienną listę pracowników objętych Umową oraz 3 kalkulatory:
a) Kalkulator spadku przychodów z działalności statutowej, przy pomocy którego organizacja pozarządowa wpisując wysokość obrotów w swojej firmie oblicza procentowy spadek przychodów oraz procentową wysokość dofinansowania.
b) Kalkulator dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne (dotyczy umów o pracę).
c) Kalkulator dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.
Powyższe załączniki znajdują się poniżej komunikatu.
Wszelkie informacje w zakresie przedmiotowego wsparcia dostępne są w załączonych do niniejszego komunikatu zasadach ubiegania się o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Uwaga: Wnioski niekompletne, niezłożone w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym wymagają wyjaśnień lub uzupełnień. Ma to wpływ na wydłużenie czasu rozpatrywania wniosków i ewentualne udzielenie wsparcia.
Wniosek złożony poza wyznaczonym terminem naboru nie zostanie uwzględniony.
DOFINANSOWANIE CZĘŚCI KOSZTÓW WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKÓW ORAZ NALEŻNYCH OD TYCH WYNAGRODZEŃ SKŁADEK NA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ORAZ PODMIOTÓW, O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE W PRZYPADKU SPADKU PRZYCHODÓW Z DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ
w następstwie COVID-19
jest współfinansowane
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu projektów:
Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wrocławskim (V) oraz powiecie m. Wrocław(V)
oraz
Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w powiecie wrocławskim oraz powiecie m. Wrocław
ZAŁĄCZNIKI znajdują się poniżej.
UWAGA - w poniższym pliku kalkulatora zostały zmodyfikowane ograniczenia dla składki na ubezpieczenie wypadkowe. Obecnie granice składki określone są od 0,4% do 8,12%, podczas, gdy poprzednio było od 0,67% do 3,33%.