Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu ogłasza w dniach od 3 lipca 2020 roku kolejny nabór wniosków przedsiębiorcy o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 przyznawanego na podstawie art. 15zzb ustawy z dnia 02 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.).
Wnioski mogą złożyć Przedsiębiorcy posiadających status mikroprzedsiębiorcy, małego lub średniego przedsiębiorcy w rozumieniu art. 7 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r., poz. 1292 z późn. zm.), których siedziba znajduje się wyłącznie na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, t.j. Miasta Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego.
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne stanowi pomoc publiczną mająca na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, o której mowa w Sekcji 3.1 Komunikatu Komisji – Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19 (Dz. Urz. UE C 91 I/1 z 20.03.2020 r. ze zm.)
Jeżeli przedsiębiorca prowadzi działalność w kilku sektorach w tym także w sektorze rybołówstwa i akwakultury lub w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej należy dodatkowo złożyć oświadczenie: czy jest zapewniona rozdzielność rachunkowa z pozostałym rodzajem prowadzonej działalności gospodarczej i jeśli tak to w jaki sposób. Informacja ta jest ważna, ponieważ w sektorach rybołówstwa i akwakultury oraz w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych obowiązują inne progi dopuszczalnej pomocy publicznej. Ich przekroczenie skutkuje koniecznością zwrotu udzielonej pomocy publicznej.
UWAGA! PRZEDSIĘBIORCA NIE MOŻE OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIA W CZĘŚCI, W KTÓREJ TE SAME KOSZTY ZOSTAŁY ALBO ZOSTANĄ SFINANSOWANE Z INNYCH ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.
Wnioski należy składać w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Ten sposób aplikowania zdecydowanie usprawni i przyśpieszy zawieranie umów o dofinansowanie. W przypadku trudności technicznych wnioski można złożyć w postaci papierowej za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres urzędu: ul. Gliniana 20-22 50-525 Wrocław.
Za datę złożenia Wniosku uważa się datę wpływu wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu, do momentu wyczerpania środków publicznych.
Do wniosku należy załączyć:
1) podpisaną umowę (dwa egzemplarze w przypadku składania wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej) wraz z oświadczeniem mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy o zatrudnianiu w danym miesiącu pracowników objętych umową oraz kosztach wynagrodzeń każdego z tych pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne i zestawieniem źródeł finansowania umowy,
2) formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19
3) wykaz pracowników, zawierający imienną listę pracowników objętych Umową oraz 3 kalkulatory:
a) Kalkulator spadku obrotów, przy pomocy którego przedsiębiorca wpisując wysokość obrotów w swojej firmie oblicza procentowy spadek obrotów oraz procentową wysokość dofinansowania.
b) Kalkulator dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne (dotyczy umów o pracę).
c) Kalkulator dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne (dotyczy innych umów np. zlecenia, pracy nakładczej i umów oświadczenie usług do których stosuje się przepisy dotyczące zlecania).
Powyższe załączniki znajdują się w załączeniu do niniejszego komunikatu.
Wszelkie informacje w zakresie przedmiotowego wsparcia dostępne są w załączonych do niniejszego komunikatu Zasadach ubiegania się o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy.
Uwaga: Wnioski niekompletne, niezłożone w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym wymagają wyjaśnień lub uzupełnień. Ma to wpływ na wydłużenie czasu rozpatrywania wniosków i ewentualne udzielenie wsparcia.
Wniosek złożony poza wyznaczonym terminem naboru nie zostanie uwzględniony.
DOFINANSOWANIE PRZEDSIĘBIORCY WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKÓW W PRZYPADKU SPADKU OBROTÓW GOSPODARCZYCH W NASTĘPSTWIE WYSTĄPIENIA COVID-19
jest współfinansowane
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu projektów:
Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie wrocławskim (V) oraz powiecie m. Wrocław(V)
oraz
Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w powiecie wrocławskim oraz powiecie m. Wrocław