- Zatrudnianie obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii - unijne pośrednictwo pracy EURES
- Zatrudnienie obywateli państw trzecich w Polsce
- Zezwolenia na pracę
- Zezwolenia na pracę sezonową
- Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę
- Praca bez zezwolenia
- Powierzenie pracy na podstawie oświadczenia
- Powierzenie pracy na podstawie powiadomienia
- Obowiązki pracodawcy
- Ważne kontakty i linki
- Powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy - Nowa sprawa/kontynuacja
Procedura rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu - Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
Zatrudnianie niepełnosprawnych
Zatrudnianie cudzoziemców
Informacje szczegółowe urzędu
Procedura rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu
KOMUNIKAT O ZMIANACH W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW Od 1 lipca 2024 r. obowiązuje kolejna nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z wojną na terytorium tego państwa. Na jej podstawie wydłużony zostaje okres prawa pobytu obywateli Ukrainy na terytorium RP do 30.09.2025 r. Do tego dnia obywatele Ukrainy, będą mogli legalnie pracować na terenie RP na podstawie powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy. Przypominamy: 1. Procedura powiadomień jest bezpłatna, dokonywana wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu praca.gov.pl, w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy z obywatelem Ukrainy. 2. Nowe powiadomienie należy złożyć w przypadku: 3. Korekta raz złożonego powiadomienia nie jest możliwa. Jeżeli w powiadomieniu pojawi się błąd - należy złożyć nowe. 4. Zawiadomienia o zakończeniu pracy nie składa się. Aktualnych informacji na temat zatrudniania cudzoziemców oraz obsługi portalu praca.gov.pl udzielają konsultanci Zielonej Linii od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, tel. 19524 |
Od 01.01.2018r. obowiązują nowe zasady dotyczące zatrudnienia cudzoziemców w ramach tzw. procedury uproszczonej, zwanej także "procedurą oświadczeniową". Procedura ta pozwala wykonywać pracę w Polsce bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.
Warunki, jakie muszą być spełnione, aby móc skorzystać z procedury uproszczonej:
1. Cudzoziemiec musi być obywatelem jednego z 5 państw: Ukrainy, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Armenii, Republiki Mołdawii.
2. Praca cudzoziemca nie może być związana z działalnością sezonową określoną następującymi kategoriami PKD (wg rozporządzenia do pobrania tutaj). Jeśli prawodawca posiada tylko takie kategorie PKD wymienione w KRS lub CEIDG, powinien złożyć o zezwolenie na pracę sezonową.
3. Okres wykonywania pracy nie może by dłuższy niż 24 miesiące, niezależnie od liczby podmiotów powierzających temu cudzoziemcowi wykonywanie pracy.
Na portalu Publicznych Służb Zatrudnienia udostępnione są treści dedykowane cudzoziemcom w 4 wersjach językowych - angielskiej, ukraińskiej, białoruskiej i rosyjskiej.
Zapraszamy do korzystania.
Wersje językowe dostępne są pod następującymi adresami:
https://lang-psz.praca.gov.pl/en/
https://lang-psz.praca.gov.pl/uk/
https://lang-psz.praca.gov.pl/be/
https://lang-psz.praca.gov.pl/ru/
Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi składa oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy w urzędzie właściwym ze względu na:
a) siedzibę podmiotu (dotyczy podmiotów posiadających wpis do rejestru KRS) lub
b) miejsce stałego pobytu - zameldowanie na pobyt stały (dotyczy osób fizycznych, w tym osób prowadzących działalność gospodarczą, posiadających wpis do ewidencji działalności CEIDG).
Jeśli miejsce stałego pobytu osoby fizycznej jest inne niż miejsce jej stałego meldunku, należy dodatkowo złożyć oświadczenie, wskazujące miejsce stałego pobytu (wzór tutaj).
Oświadczenie należy złożyć drogą elektroniczną tutaj.
Dla agencji pracy tymczasowej powierzającej pracę cudzoziemcowi w charakterze pracownika tymczasowego, przewidziany został odrębny formularz oświadczenia - praca.gov.pl
Do złożenia oświadczenia drogą elektroniczną niezbędne jest posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP. Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego, możesz go założyć tutaj.
W sprawach dotyczących zatrudniania cudzoziemców pracodawca może ustanowić pełnomocnika (wzór pełnomocnictwa tutaj).
Oświadczenie podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi dotyczącego okoliczności, o których mowa w art. 88z ust. 5 pkt 1-6 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004.r o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tzw. oświadczenie o niekaralności) podpisuje wyłączenie pracodawca lub prokurent. Urząd nie przyjmuje oświadczeń podpisanych przez pełnomocnika.
Złożenie niekompletnego formularza oświadczenia lub oświadczenia bez kompletu załączników będzie skutkowało wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych. Nieuzupełnienie braków w przewidzianym terminie spowoduje pozostawienie sprawy bez rozpatrzenia.
Do każdego oświadczenia należy dodać załączniki:
Załącznik nr 1
Dowód wpłaty 100 zł – Ważny dowód wpłaty powinien zawierać w tytule: imię nazwisko cudzoziemca, nazwę podmiotu dokonującego wpłaty, cel wpłaty – oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy.
Wpłat można dokonywać wyłącznie na rachunek bankowy Urzędu:
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
ul. Gliniana 20-22, 50-525 Wrocław
Nr rachunku bankowego: 50 1020 5226 0000 6102 0590 3713
Opłata 100 zł obowiązuje za złożenie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.
Zwrot opłaty jest możliwy wyłącznie w przypadku, gdy:
1. Pracodawca przeleje środki na rachunek bankowy Urzędu, ale nie złoży oświadczenia,
2. Złoży oświadczenie niezgodnie z właściwością miejscową Urzędu.
Załącznik nr 2
Kopia stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca, zawierających jego dane osobowe. W przypadku, gdy cudzoziemiec nie posiada ważnego dokumentu podróży i nie ma możliwości jego uzyskania – innego ważnego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.
Załącznik nr 3 (obowiązuje w przypadku, gdy oświadczenie składane jest przez pełnomocnika)
Oświadczenie pracodawcy o niekaralności w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 88z ust. 5 pkt 1–6 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (do pobrania tutaj). Oświadczenie o niekaralności może być podpisane wyłączenie przez pracodawcę lub prokurenta.
Załącznik nr 4 (dotyczy wyłącznie osób fizycznych, których miejsce stałego pobytu jest inne niż miejsce stałego meldunku)
- oświadczenie wskazujące miejsce stałego pobytu (wzór tutaj).
Ważne informacje:
1. Maksymalny okres wykonywania pracy przez cudzoziemca na podstawie wpisanego do ewidencji oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy wynosi 24 miesiące.
2. Czas oczekiwania na wpis oświadczenia do ewidencji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi wynosi do 7 dni roboczych lub 30 dni, gdy zachodzi konieczność uzupełnienia oświadczenia. Brakujące dokumenty należy dostarczyć do Urzędu wyłączenie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl, w formie korekty oświadczenia lub pisma do urzędu, tutaj.
3. Oświadczenia złożone drogą elektroniczną są wpisywane do ewidencji i przesyłane na konto pracodawcy na portalu praca.gov.pl, w formie dokumentu elektronicznego. Tą samą droga przesyłane są pisma wzywające do uzupełnienia braków. Portal automatycznie dostarcza informacje o piśmie z Urzędu lub o wpisie oświadczenia do ewidencji na adres e-mail pracodawcy, pod warunkiem uruchomienia na koncie pracodawcy funkcji:
- kontakt przez konto praca.gov.pl
- subskrypcje (znajdują się w panelu - dane konta)
4. Oświadczenia złożone w Kancelarii Urzędu wydawane są w pok. 10 w budynku A, w godzinach 7:45-14:30.
5. Urząd pracy może odmówić wpisania oświadczenia do ewidencji, jeżeli wysokość proponowanego przez pracodawcę wynagrodzenia będzie niższa od wynagrodzenia proponowanego na lokalnym rynku pracy, na porównywalnym stanowisku.
6. Pracodawca powiadamia Urząd za pośrednictwem portalu praca.gov.pl o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca w terminie 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy określonego w oświadczeniu tutaj.
7. Wpis nowego oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń nie jest wymagany, jeżeli:
- cudzoziemiec jest pracownikiem tymczasowym, skierowanym przez pracodawcę do innego pracodawcy użytkownika, niż określony w oświadczeniu, jeżeli dane dotyczące pracy oferowanej cudzoziemcowi określone w oświadczeniu, z wyjątkiem miejsca wykonywania pracy, nie uległy zmianie.
- podmiot powierzający wykonanie pracy zawarł z cudzoziemcem umowę o pracę zamiast umowy cywilnoprawnej.
- nastąpiło przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę.
- nastąpiła zmiana siedziby lub miejsca stałego pobytu, nazwy lub formy prawnej podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi lub przejęcie zakładu pracy lub jego części przez innego pracodawcę,
- podmiot powierzający wykonanie pracy zaproponował wyższe wynagrodzenie przy zachowaniu tego samego wymiaru czasu pracy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.03.2022 r. weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego Państwa. Ustawa, między innymi, upraszcza zasady zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce. Szczegóły w linku poniżej:
Ustawa wprowadziła bezpłatną procedurę legalizacji pracy obywateli Ukrainy na terenie RP – powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy. Aby móc z niej skorzystać, należy w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od zatrudnienia obywatela Ukrainy wypełnić i wysłać za pośrednictwem praca.gov.pl stosownego formularza tutaj.
Pracodawca nie zawiadamia urzędu pracy o zakończeniu pracy cudzoziemca na podstawie powiadomienia.
Każda nowa umowa z cudzoziemcem wymaga przesłania nowego powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28 października 2022 roku weszły w życie nowe Rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej nowelizujące dotychczasowe rozporządzenia:
- w sprawie państw, do których obywateli stosuje się niektóre przepisy dotyczące zezwolenia na pracę sezonową oraz przepisy dotyczące oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi,
- w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.
Od tego dnia przedsiębiorcy nie mogą składać oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi dla obywateli Federacji Rosyjskiej. Z procedury uproszczonej będą mogli korzystać tylko obywatele pięciu państw: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.
Obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy pracowali legalnie przed wprowadzeniem zmian, mogą kontynuować pracę do końca ważności oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Do postępowań wszczętych i niezakończonych przez wejściem w życie rozporządzeń będą stosowane przepisy dotychczasowe.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kontakt w sprawie aktualnych aktów prawnych oraz funkcjonalności portalu praca.gov.pl - Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia - Zielona Linia nr tel. 19524.
Kontakt w sprawie rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom: oswiadczenia@pup-wroclaw.pl
Przydatne linki:
https://zielonalinia.gov.pl/pl
https://www.gov.pl/web/udsc/urzad-do-spraw-cudzoziemcow
https://www.strazgraniczna.pl/
https://wroclaw.pip.gov.pl/pl/
https://epuap.gov.pl/wps/portal
Podstawa prawna:
2. Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 18 lipca 2022 r. w sprawie zezwoleń na pracę i oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (Dz.U. z 2022 r., poz. 1558)
3. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę
4. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017r. w sprawie państw, do których obywateli stosuje się niektóre przepisy dotyczące zezwolenia na pracę sezonową oraz przepisy dotyczące oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (Dz.U. 2017r., poz. 2349)
5. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017r. w sprawie podklas działalności według klasyfikacji PKD, w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca (Dz.U. z 2017r., poz.2348).
6. Ustawa z dnia 2 marca 2022r. O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganie, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2022r., poz. 374 z póź. zm.)
7. Ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. z 2020r., poz.583 z późn. zm.)
8. Ustawa z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2022r. poz. 91)
9. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017r., poz. 1257)
Filmy instruktażowe Zielonej Linii (www.zielonalinia.gov.pl) do obejrzenia na stronach:
https://www.youtube.com/watch?v=PNIb__FO5f4
https://www.youtube.com/watch?v=28r450KuXiA
https://www.youtube.com/watch?v=rjCOKMHjiao
https://www.youtube.com/watch?v=qaXh1cOnm9w
-
Załączniki
-
Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 18 lipca 2022 r. w sprawie zezwoleń na pracę i oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 18 lipca 2022 r. w sprawie zezwoleń na pracę i oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.pdf 945 KB
-
Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie podklas działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca
Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie podklas działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca.pdf 396 KB
-
Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 13 czerwca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości wpłat dokonywanych w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na pracę lub zezwolenia na pracę sezonową oraz złożeniem
Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 13 czerwca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości wpłat dokonywanych w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na pracę lub zezwolenia na pracę sezonową oraz złożen.pdf 157 KB
-
Oświadczenie o niekaralności - do oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
Oświadczenie o niekaralności - do oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.pdf 340 KB
-
Oświadczenie podmiotu nieświadczącego usług w zakresie pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
Oświadczenie podmiotu nieświadczącego usług w zakresie pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.pdf 177 KB
-
Oświadczenie podmiotu działającego jako agencja pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w charakterze pracownika tymczasowego
Oświadczenie podmiotu działającego jako agencja pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w charakterze pracownika tymczasowego.pdf 167 KB
-
Zawiadomienie o zatrudnieniu cudzoziemca
Zawiadomienie o zatrudnieniu cudzoziemca.pdf 26 KB
-
Zawiadomiemie o niezatrudnieniu cudzoziemca
Zawiadomiemie o niezatrudnieniu cudzoziemca.pdf 26 KB
-
Zawiadomienie o zakończeniu pracy
Zawiadomienie o zakończeniu pracy.pdf 36 KB
-
Oświadczenie - pobyt stały
Oświadczenie - pobyt stały.pdf 173 KB
-
Klauzula informacyjna dla pracodawców
Klauzula informacyjna dla pracodawców.pdf 26 KB
-
Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo.pdf 67 KB
-
Wniosek o weryfikację konta organizacji
Wniosek o weryfikację konta organizacji.pdf 156 KB
-
Rozporządzenie MRiPS z dnia 25 października 2022 zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia przypadków w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców
Rozporządzenie MRiPS z dnia 25 października 2022 zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia przypadków w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczegółowe warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.pdf 405 KB
-
Rozporządzenie MRiPS z dnia 25 października 2022 zmieniające rozporządzenie w sprawie państw do których obywateli stosuje się niektóre przepisy dot. zezwolenia na pracę sezonową oraz przepisy dot. oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
Rozporządzenie MRiPS z dnia 25 października 2022 zmieniające rozporządzenie w sprawie państw do których obywateli stosuje się niektóre przepisy dot. zezwolenia na pracę sezonową oraz przepisy dot. oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziem.pdf 402 KB
Menu nawigacji
- Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych
- Niskie Podatki
-
Tarcza antykryzysowa COVID-19
- Dotacja dla mikro i małych przedsiębiorstw (PKD 56.30.Z, 93.29.A lub 93.29.Z)
- Dotacja dla mikro i małych przedsiębiorstw - Sklepiki szkolne (15zze4a)
- Dotacja dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż (rozp. rozdz. 3)
- Pożyczka dla mikroprzedsiębiorcy (art.15zzd)
- Pożyczka dla organizacji pozarządowych (art.15zzda)
- Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych (art.15zzc)
- Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (art.15zzb)
- Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych (art.15zze)
- Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej (art.15zze2)
- Dotacja dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż (art.15zze4)
- Świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy FGŚP - sklepiki szkolne (art.15gga1)
- Świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy z określonych branż FGŚP (art.15gga)
- Rozliczenie wniosku w zakresie otrzymanych środków na ochronę miejsc pracy z określonych branż FGŚP (art.15gga)
- Świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy FGŚP (art.15g)
- Rozliczenie z otrzymanych środków na ochronę miejsc pracy z FGŚP (art.15g)
- Dofinansowanie ze środków FGŚP do wynagrodzeń pracowników zabytków lub infrastruktury z nim związanej (art.15ga)
- Świadczenia ze środków FGŚP na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników nieobjętych przestojem (art.15gg)
- Rozliczenie wniosku w zakresie otrzymanych środków na ochronę miejsc pracy z FGŚP na podstawie art.15gg
- Dane kontaktowe do pracowników PUP i WUP udzielających informacji o wsparciu
- Pomoc w poszukiwaniu kandydatów do pracy
- Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy
-
Wsparcie tworzenia miejsc pracy
- Pomoc oferowana przez Doradcę Klienta
- Prace interwencyjne
- Roboty publiczne
- Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
- Pożyczka na utworzenie stanowiska pracy
- Jednorazowa refundacja składek na ubezpieczenia społeczne
- Świadczenie aktywizacyjne
- Bon zatrudnieniowy
- Dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego w wieku 50+
- Grant na telepracę
- Zwolnienie z opłacania składki na Fundusz Pracy oraz składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za zatrudnionych bezrobotnych do 30 roku życia
- Zwolnienie z opłacania składki na Fundusz Pracy za zatrudnione osoby powyżej 50 roku życia
- Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne za bezrobotnych do 30 roku życia
- Refundacje części kosztów poniesionych na wynagrodzenia oraz składki za bezrobotnych 30 r.z.
- Prace społecznie użyteczne
- Zwrot części albo całości kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne
- Obowiązki pracodawcy
-
Zatrudnianie niepełnosprawnych
- Zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej
- Zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej
- Zwrot kosztów zatrudnienia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu w pracy
- Zwrot kosztów szkolenia pracownika niepełnosprawnego
- Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych
- Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
- Referencje dla PUP Wrocław
-
Zatrudnianie cudzoziemców
- Zatrudnianie obywateli państw UE/EOG i Szwajcarii – unijne pośrednictwo pracy EURES
- Zatrudnienie obywateli państw trzecich w Polsce
- Zezwolenia na pracę
- Zezwolenia na pracę sezonową
- Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę
- Praca bez zezwolenia
- Powierzenie pracy na podstawie oświadczenia
- Powierzenie pracy na podstawie powiadomienia
- Obowiązki pracodawcy
- Zmiany do ustawy
- Ważne kontakty i linki
- Pożyczka na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez powiatowy urząd pracy